Body Building

Vücut Geliştirme, (İngilizce'de Body Building) ağırlık kaldırma, kalori alımı ve diğer uygulamaların bir araya getirilmesiyle kas telciklerinin (fibres) geliştirilmesi işlemidir. Bu aktivite ile uğraşan kişiye vücut geliştirici (Body Builder) denir.

Crunches - (Sopa-Karın)

Temel karın egzersizlerinden olan crunch sadece abdominal bölge (karın bölgesi) baz alınarak yapılan minder egzersizidir.

Fitness

Fitness kelime anlamı olarak "Sağlıklı ve formda olmaktır. Birçok dayalı bir sporudur Diğer bütün sporlardan farklı bir hedef olarak, bütün kasların tek aletli ya da aletsiz çalıştırılmasıyla sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi amaçlanır. Esasen bütün sporlar dallarında fıtness'da kullanılan egzersizler yer alır yahut bir spor dalına özel bir egzersiz fıtness'da yer alabilir. Çünkü her spor dalında ağırlıklı kullanılan kas grupları vardır. Bu kas gruplarına kondisyon kazandırılması için yapılan egzersizlerin pek çoğu fıtness egzersizleri olarak da kullanılmaktadır.

Pilates

Omurgaya yakın kas sistemini çalıştırır ve vucudun kas - iskelet sistemini düzelterek duruş bozukluklarını giderir, daha sıkı ve fit bir görüntüye kavuşmanızı sağlar.

Step

Spor, zayıflama ya da kilo alma gibi amaçlar için zoraki yapıldığında hayli külfetli olabilmektedir. Çünkü zayıflama ve kilo alma düzenli yemek ve spor ile beraberinde insan iradesi de gerektirdiğinden durum hayli karmaşık bir hal almaktadır. İşte, Step-aerobik programları bu durumu ortadan kaldırmakta; sizlere müzik eşliğinde çok eğlenceli bir ortamda spor yapma, spor yaparken zevkle vakit geçirme imkanı sağlamaktadır.

Zumba

1990'larda dansçı ve koreograf Alberto "Beto" Perez tarafından Kolombiya'da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır.

Crossfit

Amerika'da Grek Glassman tarafından geliştirilen ve 10 temel fiziksel özelliğin gelişimini hedefleyen bir antrenman programıdır. Bunlar; kardiyovasküler dayanıklılık, iş yapabilme kapasitesi, güç, esneklik, patlayıcı kuvvet, hız, koordinasyon, çeviklik, denge, vücut kontrolü olarak sıralanır.

Reformer Pilates

Aletli Pilates de amaç güç kazanmak, denge merkezini postür bozukluklarını düzeltmek vücudu kendi sınırları içinde doğru şekilde esnetmek, ve tüm bunlar esnasında doğru nefes, doğru tempo, odaklanma ve akıcı hareket ilkelerine sadık kalmaktır. Derslerde dengeli bir bütünlük olmalıdır; çünkü, amaç belirli kas gruplarını şişirmek ya da büyütmek değil, esnetip uzatarak kuvvetlendirmektir.

SCHEDULE AN APPOINTMENT

[bookly-form show_number_of_persons="1"]

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

Copyright © 2016 Fitness World Gym | All rights reserved.

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

Pazartesi - Cuma 08:00 - 23:30
Cumartesi  09:00 - 22:00
Pazar 10:00 - 22:00

EMAIL ADRESİMİZ
info@fitnessworld-turkey.com

TELEFON
(0212) 417 6683

TOP